Wycieczka klasy 3lo do muzeum

Klasa 3lo wraz z wychowawczynią panią Dorotą Piskorz oraz Panią Natalią Szkutnik wybrała się w piątek 25 października 2019 r. zwiedzać zbiory dwóch krakowskich muzeów.

Rozpoczęliśmy od spotkania na Placu Szczepańskim, gdzie uczniowie dowiedzieli się kto jest autorem rzeźb, obrazów, grafik i rysunków wystawy pt. „Idzie Młodość. I Grupa Krakowska”. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem uczniów, szczególnie zaś zabytkowa maszyna do pisania, na której uczniowie zapisywali swoje wrażenia.

Następnie udaliśmy się do Galerii w Sukiennicach na lekcję muzealną pt. „Zrozumieć malarstwo. Analiza dzieła sztuki”. Uczniowie wytrwale uczyli się, jak interpretować dzieło sztuki, a następnie sami próbowali w grupach analizować wybrane dzieła muzealne.