"S.K.K."

W dniu 24 października 2019 r. klasa 3lb pod opieką nauczycieli wyruszyła "Szlakiem Krakowskich Kopców". Wyjście rozpoczęliśmy przy klasztorze Norbertanek. Nauczyciel historii – nasz wspaniały przewodnik, zapoznał nas z historią dzielnicy Zwierzyniec, wspólnie przypomnieliśmy legendę Lajkonika. Wspinając się po brukowanej drodze, myśli kierowaliśmy, podobnie jak uczniowie zmierzający do Emaus, ku wieczności i niebawem zatrzymaliśmy się w przy grobie reżysera Andrzeja Wajdy. Na salwatorskim cmentarzu spoczywa również Stanisław Lem, oraz syn Adama Mickiewicza – Rafał. Krocząc dalej, bogaciliśmy się w infomacje. Wiemy już, dlaczego Kopiec Kościuszki został otoczony austriackim ceglanym fortem. Złote, jesienne obrazy Lasu Wolskiego cieszyły oczy. Wspomnienia ważnych wydarzeń zapisanych w naszych myślach, wypowiedzieliśmy z dat umieszczonych na krzyżu, u podnóża usypanego Kopca, jak żołnierze którzy stojąc na baczność, odczytują apel poległych. Pamięć o wielkich Polakach chłonęliśmy, smakując widok z Kopca Józefa Piłsudskiego, na majestatyczne okolice Krakowa.

Tak wiele wydarzeń, informacji, historii, było, jest, będzie...