Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Laureatkom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Meine deutsche Geschichte" gratulujemy!!!

Z wielką przyjemnością informujemy, że dwie nasze uczennice: Martyna Sendorek z klasy 2g oraz Magda Kula z klasy 1g zdobyły w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Meine deutsche Geschichte” dwa III miejsca w kategoriach wiersz oraz komiks. Prace konkursowe stanowiły samodzielnie napisany w j. niemieckim, dotychczas niepublikowany utwór literacki lub komiks nawiązujący do tytułu konkursu ,,Moja niemiecka historia”. Konkurs organizowany jest co dwa lata przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim i skierowany do autorów tworzących w języku niemieckim.

W XVII edycji konkursu literackiego wzięło udział około stu osób z całej Polski, w czym 6 osób z naszej szkoły – dyplomy za udział uzyskali dodatkowo: Aleksandra Osika, Ewa Winiarczyk, Bartosz Izdebski, Sebastian Stanek. Zainteresowanie było zatem duże, a poziom wysoki. Laureatki odebrały wartościowe nagrody w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród w dniu, 09 grudnia 2019 w gmachu Filharmonii Opolskiej.

Pani Nicole Rimpler specjalista ds. kultury Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim zaznacza, że wyróżnione utwory ukażą się w specjalnie przygotowanej publikacji zawierającej teksty nagrodzone oraz wyróżnione.

Opiekunem przygotowań do konkursu uczennic naszej szkoły była p. Irena Biel.

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl