Śladami gotyku w Krakowie

W dniu 16.01.2020 r klasy 3lb oraz 1SLB pod opieką Pana Leszka Bobołowicza i Pana Sebastiana Ramendy uczestniczyła w wycieczce „Śladami gotyku w Krakowie”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Katedry Wawelskiej, następnie Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie oraz Muzeum Katedralne. Po opuszczeniu Wzgórza Wawelskiego udaliśmy się na Kazimierz. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kościoła na Skałce, następnie Kościół św. Katarzyny oraz Bazylika Bożego Ciała. Bardzo dziękujemy naszemu nauczycielowi historii – Panu Leszkowi Bobołowiczowi, za ciekawą lekcję historii w terenie.