Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

            

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Wycieczka do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów

W dniu 21.01.2020 r. odbyła się wycieczka zawodowa klas 3la, 3lb,3lo pod opieką Pani Natalii Szkutnik oraz Pana Sebastiana Ramendy do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów umiejscowionego w krakowskiej Nowej Hucie. Na początku zaproszono nas do sali konferencyjnej, gdzie wyświetlono film, który przybliżył nam historię Eko-Spalarnii. Następnie, dla bezpieczeństwa, rozdano nam kaski oraz kamizelki odblaskowe, po czym pracownicy zakładu zaczęli nas oprowadzać. Mieliśmy okazję zapoznać się z historią powstania Eko-Spalarni, najnowocześniejszą instalacją spełniającą wymogi UE, służącą do termicznego przekształcenia odpadów. Dzięki tej technice ograniczona została ilość składowanych odpadów komunalnych, a tym samym zwiększyło się bezpieczeństwo energetyczne miasta Krakowa. Przybliżono nam informacje na temat najważniejszych części procesu termicznego przekształcania odpadów: przywóz i rozładunek odpadów do bunkra, termiczne przekształcenie odpadów komunalnych, oczyszczanie spalin, wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej, zagospodarowanie odpadów poprocesowych.

Program zwiedzania umożliwił zrozumienie logistycznych i technologicznych procesów zakładu, produkcji energii elektrycznej i cieplnej oraz aspektów ochrony środowiska. Wychodząc z obiektu bogatsi o nową wiedzę, dostaliśmy miły upominek w postaci petunii."


Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@wp.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com     


Polityka prywatności


Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.