Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

            

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Romantyzm w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach

Klasa 2lb wtorek 21 stycznia spędziła w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach na lekcji muzealnej „Romantyzm w kontekście literackim”. Spotkanie ze sztuką malarską unaoczniło wszystkim korespondencję sztuk, czyli wzajemny wpływ twórców literatury i malarstwa.

Zmiany w sposobie tworzenia, różne konwencje w malarstwie uczniowie zauważyli porównując przedromantyczny „Portret Stanisława Augusta w stroju koronacyjnym” Marcelo Bocciarelliego z romantycznym portretem „Seńki” Piotra Michałowskiego.

Wybitne dzieła takie jak: „Machabeusze” Wojciecha Korneli Stattlera, „Szarża w wąwozie Somosierra” Piotra Michałowskiego, czy „Śmierć Ellenai” Jacka Malczewskiego zostaną na długo w pamięci.

Uczniowie kontemplowali sztukę i analizowali teksty literackie w Galerii pod opieką polonistek: Lucyny Łukańskiej i Anny Kasperek.

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@wp.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com     


Polityka prywatności


Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.