TECHNIK LOGISTYK

POZWÓL, ABY PRACA SZUKAŁA CIEBIE”

Logistyka to kierunek będący kluczową dziedziną gospodarki, który obejmuje m. in. obszar zarządzania, minimalizowanie kosztów działalności np. spedycyjnej czy zapewnienie wystarczającego poziomu obsługi klienta.

Uzyskiwane kwalifikacje

• AU.22. Obsługa magazynów
  • AU 32. Organizacja transportu

Wiodące przedmioty

• Gospodarka magazynowa
    Poznasz zasady zamawiania towarów i zarządzania zapasami, będziesz wiedział jakie są zasady ustalania cen usług magazynowych oraz zaznajomisz się z urządzeniami do wykonywania transportowych czynności magazynowych.
  • Procesy transportowe i logistyka transportu
    Na tych przedmiotach poznasz m.in. przepisy dotyczące transportu i obrotu handlowego, systemy monitorowania i rejestrowania ładunków oraz pracy środków transportu oraz międzynarodowe standardy identyfikacji ładunków i wymiany danych
  • Magazyny dystrybucyjne.
    Poznasz m.in z
    asady planowania etapów dystrybucji, mechanizmy i koncepcje funkcjonowania centrów logistycznych oraz zasady nadzoru procesu dystrybucji produktów,
  • Usługi logistyczno - transportowe.
    Zaznajomisz się m.in. z p
    rawami i obowiązkami spedytora, poznasz mechanizmy funkcjonowania centrów logistycznych, logistycznej, zasady obsługi imprez masowych oraz rodzaje i systemy transportu miejskiego.
  • Język angielski zawodowy.
    Nauczysz się m.in. sporządzać dokumentację logistyczną w j. angielskim oraz i
    nterpretacji wypowiedzi dotyczące wykonywania typowych czynności zawodowych.

Odbywane praktyki zawodowe

W klasie III czterotygodniowa praktyka w wybranym przedsiębiorstwie spedycyjnym lub transportowym

Przyszłość absolwenta

Możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych, zatrudnienia w przedsiębiorstwach: spedycyjnych, transportowych, produkcyjnych, centrach logistycznych, jednostkach organizacyjnych takich jak: szpitale, gminy, szkoły.

DUŻO MOŻLIWOŚCI DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

ZAPASY I MAGAZYNOWANIE