Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”..

Zasady przeliczania punktów dla kandydatów do klasy pierwszej technikum

Przedmioty podlegające przeliczeniu (z ocen uzyskanych na świadectwie z ukończenia gimnazjum) we wszystkich zawodach kształconych w szkole:

• język polski,
  • matematyka,
  • język obcy nowożytny wskazany przez kandydata,
  • informatyka

O przyjęciu kandydata do klasy pierwszej czteroletniego technikum decyduje łączna liczba punktów uzyskanych za:

• wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, zawarte w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu,
  • przeliczenie ocen uzyskanych na świadectwie ukończenia gimnazjum ze wskazanych powyżej przedmiotów, wg punktacji ustalonej przez Małopolskiego Kuratora Oświaty,
  • inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie gimnazjum zgodnie z Decyzją Małopolskiego Kuratora Oświaty