Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”..

Festiwal zawodów

W dniach 21-23 marca 2013 w Krakowskim Centrum Targowym mieszczącym się przy ul. Centralnej odbył się Festiwal Zawodów. Odwiedzający gimnazjaliści mieli okazję przyjrzeć się umiejętnościom zawodowym swoich starszych kolegów, które nabyli w trakcie kształcenia  w szkołach zawodowych. Podczas trzech dni wiele szkół z całego województwa małopolskiego  zaprezentowało  najbardziej atrakcyjne i poszukiwane zawody.  Nasza szkoła przedstawiła  czynności  jakie wykonuje technik geodeta, technik ochrony środowiska oraz technik inżynierii środowiska i melioracji. Uczniowie  wykonywali pomiary geodezyjne, badali  jakość wody oraz rysowali budowle wodne przy użyciu programów komputerowych. Odwiedzający nasze stoisko gimnazjaliści uzyskali odpowiedź na nurtujące pytania oraz mogli zmierzyć się z niektórymi zadaniami, wykonywanymi przez techników m.in. niwelacją czy oznaczeniem twardości wody. Taka forma promocji kształcenia zawodowego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko uczniów gimnazjów ale również ich rodziców oraz doradców zawodowych.

Festiwal realizowany był w ramach projektu Województwa Małopolskiego. Relacja telewizyjna z festiwalu miała miejsce w programie „Pytanie na śniadanie”.

Relacja TV część 1, część 2, część 3