Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

            

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Praktyki w Niemczech

W dniach 17.10.2013 - 14.11.2013 uczniowie z klasy 3 kształcący się w zawodzie technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik ochrony środowiska odbywali w Lipsku staż w formie praktyk zawodowych. Praktyki realizowane były ramach projektu pt: "Nowe kierunki specjalizacji zawodowej techników budownictwa". Dzięki wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" młodzież mogła wykonywać określone prace związane z kształceniem w zawodzie. Zatrudnieni byli w Leipzig Seen GmbH, Forssbohm&Sohne GmbH STADION, Kommunaler Eigenbetrieb/ZOO, gdzie zajmowali się m.in. porządkowaniem i rekultywacją terenów zielonych, renowacją domków letniskowych, modernizacją instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych.
Ponadto mieli możliwość poznania miasta oraz odwiedzenia najbardziej interesujących miejsc Lipska. Zobaczyli m.in. Stadion Lipzig ARENA gdzie kibicowali podczas meczu piłki nożnej RB Lipsk - Borusia Dortmund. Zwiedzili Leipziger ZOO, muzeum STAZI, muzeum historii Lipska, hale wystawowe targów w Lipsku. Podziwiali panoramę miasta z platformy widokowej Panoramahaus oraz odbyli wycieczkę łodzią kanałami rzeki Weisse Elster. Byli obecni na uroczystościach związanych z 200 rocznicą heroicznej śmierci naczelnego dowódcy księcia Józefa Poniatowskiego. Zorganizowaną mieli również wycieczkę do Drezna gdzie podziwiali piękną architekturę miasta.
Na koniec praktyk każdy uczestnik otrzymał certyfikat wręczony podczas uroczystości w Europa-Haus Leipzig przez dyrektora szkoły Panią Lucynę Łukańską oraz dyrektora CKP Pana Marka Filipczyka

Opiekunami młodzieży były Pani Tatjana Sowa oraz Pani Ewa Szydło.

Relacja z pobytu "Dzień po dniu"

Uczniowskie praktyki w Niemczech.

W ramach współpracy z CKP zorganizowane zostaną praktyki w Lipsku dla 4 szkół krakowskich, w tym dla uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej. Projekt „Nowe kierunki specjalizacji zawodowej techników” realizowany jest w ramach „Projektów mobilności” Leonardo da Vinci finansowanych przez Unię Europejską. Projekt CKP powstał przy współpracy z Stowarzyszeniem Dom Europejski w Lipsku oraz firmą Forßbohm & Söhne Bauunternehmen GmbH. W praktykach wezmą udział uczniowie technikum w zawodach: technik inżynierii środowiska i melioracji i technik ochrony środowiska. Planowany termin pobytu: 17.10.2013 – 15.11.2013. Uczestnicy projektu wykonywać będą pracę stażową w podgrupach (2 - 4 osobowych) w kilku inwestycjach. Zostaną zakwaterowani w hotelu w Lipsku, będą mieć zapewnione wyżywienie w formie śniadania i obiadokolacji i ubezpieczenie.

Po egzaminach uzyskają certyfikaty niemieckich firm o ukończeniu stażu oraz dokumenty „Europass Mobility”. Uczestnikom projektu życzymy nowych przygód zawodowych.


alt

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@wp.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com     


Polityka prywatności


Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.