Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

VI RAJD GEODETÓW

W dniach 2 – 4.10. 2014 roku odbył się, tradycyjnie jak co roku, RAJD GEODETÓW. Tym razem bazą noclegową był Poronin. Uczniowie (34 osoby) klas: 3ga, 3gb, 2ga, i 2gb pod opieką nauczycieli: p. Bogumiły Podgórskiej, p. Magdy Tyliby, p. Edyty Buff i p. Artura Sekundy spędzili czas rywalizując w zawodach geodezyjnych, wędrując wraz z przewodnikiem tatrzańskim p. Eweliną Zwijacz-Kozicą po Tatrach i integrując się w czasie wolnym, w tym przy ognisku i kiełbaskach śpiewając Hymn geodetów i jego nowe, ułożone na Rajdzie zwrotki.

Przemierzony szlak górski liczył 23 kilometry i obejmował pieszą trasę z Palenicy przez Wodogrzmoty Mickiewicza, Dolinę Roztoki, wodospad Siklawę, Dolinę Pięciu Stawów Polskich oraz Świstówkę, aż do Morskiego Oka i z powrotem do Palenicy. Pomimo intensywnej wędrówki, był czas na podziwianie widoków (gdy pojawiało się słońce i ustępowały mgły), rozmowy, refleksje i wzajemną pomoc w nieco trudniejszych dla niektórych momentach.

Konkurencje geodezyjne wzbudziły zdrowego ducha rywalizacji. Młodzież zmierzyła się w slalomie z łatą między tyczkami, rzucie pionem „Kto celniej”, ocenie odległości „na oko”, przejściu pod tyczką. Było poważnie i wesoło, „na serio” i z humorem. Zwyciężyli uczniowie: Mateusz Brzozowski z 3gb, Ola Krawczyk z 3ga, Elżbieta Kurdziel z 3gb, Paweł Podzoba z 2ga, Damian Wrona z 3gb, Konrad Zębala z 2ga. Zwycięzcom gratulujemy !

Czas minął szybko i nie wszystkim chciało się wracać do domu. Mamy nadzieję na równie dobry wyjazd, z tak dobrą organizacją i zdyscyplinowanymi uczniami w przyszłym roku!

Sponsorzy Rajdu:

• Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Oddział w Krakowie
  • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie - Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji
  • Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za ufundowanie nagród dla uczestników Rajdu.

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl