Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Festiwal Zawodów 2015

W dniach od 26 - 28 marca 2015 roku odbyły się Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa pana Jacka Majchrowskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty pana Aleksandra Palczewskiego oraz Wojewody Małopolskiego pana Jerzego Millera.
Festiwal Zawodów w Małopolsce wpisał się w cykl wydarzeń edukacyjnych , które towarzyszą młodzieży w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Uczniowie naszej szkoły przedstawili gimnazjalistom i ich rodzicom umiejętności, jakie zdobyli podczas nauki w trzech branżach:
Branża Rolno - Przetwórcza - zawód: technik ochrony środowiska, temat prezentacji: "Laboratoryjne badanie jakości wody".
Branża Rolno - Przetwórcza - zawód: technik inżynierii środowiska, temat prezentacji: "Projektowanie budowli inżynieryjnych w programie AutoCAD".
Branża budowlana - zawód:technik geodeta, temat prezentacji: "Nowoczesne pomiary geodezyjne".
Branża usługowa - zawód: technik logistyk, temat prezentacji: "Zarządzanie magazynem na podstawie programu SUBIEKT GT".
W nowoczesnej Hali Targów Expo uczniowie naszej szkoły w sposób warsztatowy przedstawiali na czym polega atrakcyjność poszczególnych zawodów, prezentowali nowoczesny sprzęt oraz elementy wyposażenia specjalistycznych pracowni szkolnych na których odbywa się nauka zawodu i tym sposobem mieli możliwość zainteresować gimnazjalistę poszukującego nowej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dodatkową atrakcją na stoisku gdzie prezentowany był zawód technik inżynierii środowiska była koparko-ładowarka, która budziła duże zainteresowanie wśród odwiedzających.

Nasze stoiska odwiedziła Minister Edukacji Narodowej pani Joanna Kluzik Rostkowska, której zaprezentowano ofertą kształcenia naszej szkoły. Pani Minister
oświadczyła, że warto promować zawody ważne i liczące się na rynku pracy, przypomniała również, że rok 2014/2015 jest ROKIEM SZKOŁY ZAWODOWCÓW.

Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom, którzy odwiedzili nasze stoiska. Zapraszamy do szkoły na najbliższy dzień otwarty.

Nad przygotowaniem prezentacji zawodów czuwali nauczyciele:
technik ochrony środowiska - Lucyna Marek
technik inżynierii środowiska - Agata Czajowska
technik loistyk - Dawid Wróblewski
technik geodeta - Magdalena Tyliba, Paweł Rogowiec, Dariusz Romer

Dziękujemy tacie Dawida Kik ucznia z kl. 1oi panu Mariuszowi Kik za udostępnienie koparko-ładowarki podczas Festiwalu Zawodów.

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl