„Szkoła do hymnu”- pamiątkowy dyplom Ministra Edukacji Narodowej

Za udział w akcji „Szkoła do hymnu”, wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 w trakcie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości otrzymaliśmy pamiątkowy Dyplom podziękowania za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

W akcji „Szkoła do hymnu” wzięło udział 20475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce i poza granicami kraju.

„Szkoła pamięta”- Dyplom Ministra Edukacji Narodowej

Nasza szkoła otrzymała od Dariusza Piontkowskiego Ministra Edukacji Narodowej Dyplom za udział w akcji „Szkoła pamięta”. W ramach upamiętnienia bohaterów naszej wolności uczniowie z klasy 2g pod opieką Pana Leszka Bobołowicza uporządkowali grób mjr. Leopolda Skwierczyńskiego i odwiedzili miejsca pamięci narodowej w ramach programu Pamięć Pokoleń.

Drodzy Uczniowie! Jesteśmy z Was dumni!

Wszyscy poznaliście twórczość naszej Noblistki - Olgi Tokarczuk. Cieszy Wasze zainteresowanie, entuzjazm, z którym czytaliście i analizowaliście fragmenty książek "Prawiek i inne czasy", "Bieguni", "Ostatnie historie" i opowiadanie "Droga Chlebowa".

Mamy nadzieję, że ta Droga, wykreowana przez Olgę Tokarczuk zaprowadzi nas do Niej i będziemy mieli okazję osobiście, złożyć serdeczne gratulacje i przekazać Wasze prace.

Pamiętajcie też, że każdy z nas może się znaleźć się na Drodze Chlebowej…

Plastikowi mówimy NIE

18 października w Zespole Szkół Geodezyjno - Drogowych i Gospodarki Wodnej, odbyły się dla uczniów zajęcia na temat problemu jakim jest jednorazowy plastik.

Świetnym pomysłem, aby ograniczyć zużycie plastiku jest wprowadzanie alternatyw Zero Waste w życiu codziennym. Młodzież nauczyła się w jaki sposób zrobić torby ze starych firanek, woskowijki, czyli wielorazowe opakowania na jedzenie oraz myjki do naczyń ze sznurka.

„Olga Tokarczuk w Narutowiczu”

W najbliższych dniach rozpoczynamy w naszej Szkole Dni Olgi Tokarczuk. Już 23 października 2019r. będziemy przeżywać szczególne wydarzenie. Dokładnie o godzinie jedenastej wszyscy uczniowie naszej szkoły, wezmą na „warsztat” teksty naszej Noblistki i każdy z nich dokona interpretacji fragmentów dzieł literackich, oczywiście według swoich kompetencji. Bardzo bliskie spotkania z utworami Olgi Tokarczuk zaowocują nagrodami dla uczniów, którzy najlepiej określą „Chlebową drogę”, lub odwiedzą krainę Prawieku.

Czekamy na przyszłych Noblistów.