Dyplom – „Poznaj swoje prawa pracy”

Za udział w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych uczennica klasy 1 w zawodzie technik ochrony środowiska Wiktoria Glińska otrzymała Dyplom od organizatora konkursu Państwowej Inspekcji Pracy.

Uczennicę do konkursu przygotował nauczyciel BHP dr Piotr Krzyk.

Wiktorii gratulujemy wiedzy z zakresu prawa pracy i sukcesu w konkursie!

SREBRNA TARCZA 2020 dla naszej szkoły!

W XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 nasze Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 uplasowało się wśród najlepszych szkół w Polsce - otrzymało Srebrną Tarczę 2020. Powtórzyliśmy ubiegłoroczny sukces!

Zasady Ogólnopolskiego Rankingu Perspektywy 2020 ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.

W ocenie Techników ustalone zostały następujące kryteria:

Sukcesy w olimpiadach - 20%

Wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych - 20%

Wyniki matury z przedmiotów dodatkowych - 30%

Wyniki egzaminów zawodowych - 30%

Główną ideą organizacji Rankingu Perspektyw jest przedstawienie szkół w Polsce, w których warto się uczyć i które można polecić wszystkim ambitnym uczniom.

Doskonały wynik szkoły to wspólny sukces naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli.

Gratulujemy!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uczennica klasy 3g Patrycja Rapacz otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na uroczystości, która odbyła się 12 grudnia 2019 r w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.  Dyplom odebrała z rąk Pani Barbary Nowak Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Dyplom za DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2019

Program „Dzień przedsiębiorczości” ma na celu kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, sprzyjających podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Za udział w realizacji tego programu w 2019 r. nasza szkoła otrzymała Dyplom. Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program jest realizowany pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Koordynatorem programu w szkole była Pani Dorota Skiba – doradca zawodowy.

Laureatkom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Meine deutsche Geschichte" gratulujemy!!!

Z wielką przyjemnością informujemy, że dwie nasze uczennice: Martyna Sendorek z klasy 2g oraz Magda Kula z klasy 1g zdobyły w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Meine deutsche Geschichte” dwa III miejsca w kategoriach wiersz oraz komiks. Prace konkursowe stanowiły samodzielnie napisany w j. niemieckim, dotychczas niepublikowany utwór literacki lub komiks nawiązujący do tytułu konkursu ,,Moja niemiecka historia”. Konkurs organizowany jest co dwa lata przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim i skierowany do autorów tworzących w języku niemieckim.

W XVII edycji konkursu literackiego wzięło udział około stu osób z całej Polski, w czym 6 osób z naszej szkoły – dyplomy za udział uzyskali dodatkowo: Aleksandra Osika, Ewa Winiarczyk, Bartosz Izdebski, Sebastian Stanek. Zainteresowanie było zatem duże, a poziom wysoki. Laureatki odebrały wartościowe nagrody w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród w dniu, 09 grudnia 2019 w gmachu Filharmonii Opolskiej.

Pani Nicole Rimpler specjalista ds. kultury Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim zaznacza, że wyróżnione utwory ukażą się w specjalnie przygotowanej publikacji zawierającej teksty nagrodzone oraz wyróżnione.

Opiekunem przygotowań do konkursu uczennic naszej szkoły była p. Irena Biel.