Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uczennica klasy 3g Patrycja Rapacz otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na uroczystości, która odbyła się 12 grudnia 2019 r w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.  Dyplom odebrała z rąk Pani Barbary Nowak Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Dyplom za DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2019

Program „Dzień przedsiębiorczości” ma na celu kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, sprzyjających podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Za udział w realizacji tego programu w 2019 r. nasza szkoła otrzymała Dyplom. Organizatorem projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program jest realizowany pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Koordynatorem programu w szkole była Pani Dorota Skiba – doradca zawodowy.

Laureatkom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Meine deutsche Geschichte" gratulujemy!!!

Z wielką przyjemnością informujemy, że dwie nasze uczennice: Martyna Sendorek z klasy 2g oraz Magda Kula z klasy 1g zdobyły w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Meine deutsche Geschichte” dwa III miejsca w kategoriach wiersz oraz komiks. Prace konkursowe stanowiły samodzielnie napisany w j. niemieckim, dotychczas niepublikowany utwór literacki lub komiks nawiązujący do tytułu konkursu ,,Moja niemiecka historia”. Konkurs organizowany jest co dwa lata przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim i skierowany do autorów tworzących w języku niemieckim.

W XVII edycji konkursu literackiego wzięło udział około stu osób z całej Polski, w czym 6 osób z naszej szkoły – dyplomy za udział uzyskali dodatkowo: Aleksandra Osika, Ewa Winiarczyk, Bartosz Izdebski, Sebastian Stanek. Zainteresowanie było zatem duże, a poziom wysoki. Laureatki odebrały wartościowe nagrody w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród w dniu, 09 grudnia 2019 w gmachu Filharmonii Opolskiej.

Pani Nicole Rimpler specjalista ds. kultury Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim zaznacza, że wyróżnione utwory ukażą się w specjalnie przygotowanej publikacji zawierającej teksty nagrodzone oraz wyróżnione.

Opiekunem przygotowań do konkursu uczennic naszej szkoły była p. Irena Biel.

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej WSL

W dniu 06.12.2019 r. w naszej szkole odbył się okręgowy etap XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowany przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Olimpiada umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

W zmaganiach brało udział 41 uczniów z województwa małopolskiego. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli następujących szkół:

Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie

Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie

Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni im. Stanisława Staszica w Bochni

Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku

Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej

Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu

Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu

Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu

Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu

Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy

Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa Suchej Beskidzkiej

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie

Niepublicznego Technikum w Wadowicach Zakładu Doskonalenia Zawodowego

Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowej

Z ramienia WSL zaszczycił nas swoją obecnością Pan Piotr Gajdziński – rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, dziennikarz, pisarz, autor książek o współczesnej historii Polski.

W olimpiadzie wzięło udział pięcioro uczniów z naszej szkoły, którzy pomyślnie przebrnęli przez pierwszy etap . Życzymy im jak najlepszych wyników i zakwalifikowania się do olimpiady na szczeblu centralnym. Powodzenia !!!

Szkolny Etap XLII Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

W dniach 24 - 25.10.2019 r. został przeprowadzony w naszej szkole Etap szkolny XLII Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W etapie szkolnym uczestniczyło 9 uczniów.

W wyniku eliminacji szkolnych Komisja wyłoniła 3-ch uczniów , którzy uzyskali największą liczbę punktów.

1. Wojciech Kula z klasy 4g

2, Agnieszka Hynek z klasy 4g

3. Patrycja Rapacz z klasy 3g

Na uroczystej Akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Lucyny Łukańskiej dyplomy i nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich, oddział Kraków. Uczniowie zostaną zgłoszeni do uczestnictwa w II etapie Olimpiady.