Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

            

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły

Konferencja Nie! Dla plastiku

Nie! Dla plastiku - to tytuł konferencji, która odbyła się w naszej szkole w dniu 15.11.2019 r. w ramach 11-tej edycji sesji Zdrowy Styl Życia. Wprowadzeniem do tego tematu były warsztaty pt. „PLASTIK IS NOT FANTASTIC” przeprowadzone w dniu 18 października 2019 r. przez Panią Agatę Olejnik z grupą Green Peace. Na warsztatach młodzież wykonała „wiskowijki”, szydełkowała ze sznurka myjki do naczyń oraz szyła z firanek woreczki na owoce jako opakowania, które mają zastąpić woreczki plastikowe. Ogłoszony został konkurs na plakat. Jury oceniło i wydało werdykt, a w czasie konferencji Pani dyrektor Lucyna Łukańska wręczyła dyplomy i nagrody:

I miejsce – Olga Dudzińska z klasy 1la

II miejsce – Anna Furtak z klasy 1G

III miejsce – Dominika Szeląg z klasy 1G

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Dzielnicy VI – Bronowice.

Podczas konferencji ciekawą prelekcję wygłosił pan Wojciech Dybek z UJ o szkodliwości plastiku na środowisko. W ciągu najbliższych lat zgodnie z dyrektywą UE produkty jednorazowego użytku wykonane z tworzyw sztucznych mają zostać całkowicie wycofane lub ich ilość ma zostać ograniczona na rynku europejskim w tym także w Polsce. Czy to się uda? To zależy również od nas. A jak plastik wpływa na nasze zdrowie? Pomógł nam na to pytanie odpowiedzieć krótki film. Mogliśmy się również dowiedzieć, które opakowania plastikowe są najbardziej szkodliwe. Od nas zależy co kupujemy i w jakich opakowaniach. Rozpowszechnianie informacji na ten temat jest obecnie konieczne, daje to jakąś szansę na wyeliminowanie plastiku z życia, a przez to zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń.

Organizatorem konferencji była Pani Agata Czajowska

Akademia z okazji Święta Niepodległości

8 listopada 2019 r., z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klas 3g i 2lb wraz z wychowawcami. Widowisko „Żeby Polska była Polską” pokazało w nietypowy sposób najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do jej upadku oraz te, które pozwoliły przetrwać 123 lata niewoli i wreszcie doprowadziły do odzyskania  niepodległości w 1918 r. Na scenie pojawiły się personifikacje ojczyzny, zaborców, powstań i historii – „świadka dziejów, źródła prawdy, pamięci, piastunki przeszłości i zwiastunki przyszłości”. Nie zabrakło wymownych utworów muzycznych, jak choćby piosenki „Taki kraj”, rewelacyjnie wykonanej przez szkolny zespół lub tytułowej kompozycji „Żeby Polska była Polską”. Akademia była także okazją, by nagrodzić laureatów olimpiady geodezyjnej oraz zwycięzców szkolnego turnieju piłki nożnej.

"Człowiek najwyższą wartością"

W dniu Komisji Edukacji Narodowej nasze oczy zwrócone były na uczniów klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Podniosłym momentem były słowa pani dyrektor Lucyny Łukańskiej, która nie tylko gratulowała nam powagi, nie tylko życzyła nam radości w zdobywaniu wiedzy, wykształcenia, poznania tradycji i historii szkoły, ale przede wszystkim uwrażliwiała, abyśmy naszą postawą, czynem, słowem, dobrym sercem, wspierali słabszych i pamiętali, że człowiek jest najwyższą wartością. Patron naszej Szkoły - Gabriel Narutowicz jest dla nas inspiracją, ponieważ jako inżynier, konstruktor, był bliskim realizatorem koncepcji Józefa Piłsudskiego. Dlatego też nastrój i aura wzniosłych słów jak "Tobie Ojczyzno ślubujemy" rozbrzmiewały i odbijały się głośnym echem w sali kina, w którym obejrzeliśmy "Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego.

Bohaterskie postawy żołnierzy Legionów, tekst ślubowania, oraz słowa pani dyrektor, pozostaną na zawsze w naszej pamięci.

Kraków 14.10.2019

„Pamięć i przestroga”

2 września 2019 Mszą Św. w kościele p.w. św. Wojciecha w Bronowicach uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Ksiądz celebrans sprawujący Eucharystię, wskazał nam dwa ważne przesłania. Jedno związane z obchodami 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, nawiązywało do słów „Pamięć i przestroga”, abyśmy zdobywając wiedzę, pamiętali o wnioskach na przyszłość. Drugie przesłanie - szkoła do której chodzimy jest naszym drugim domem, domem w którym nauczyciele uczą i opiekują się nami jak rodzice.

Po tych ważnych słowach powędrowaliśmy do naszego „drugiego domu”, aby spotkać się z dyrekcją i nauczycielami. Na sali gimnastycznej od Pani Dyrektor również otrzymaliśmy przesłanie o zachowaniu bezpieczeństwa w szkole, oraz życzenia owocnego zdobywania wiedzy.

Tym samym rok szkolny uważamy za rozpoczęty.

Galeria zdjęć z zakończenia roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19 upłynęła już w letniej, słonecznej atmosferze. Po mszy świętej celebrowanej przez naszego katechetę ks. Romana Zapałę w kościele parafialnym św. Wojciecha w Bronowicach odbyło się spotkanie uczniów na terenie szkolnym. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podziękowali swoim pedagogom za wspólny rok spędzony w szkole i wręczyli piękne bukiety kwiatów dyrekcji szkoły. Pani dyrektor Lucyna Łukańska podsumowała rok szkolny i wręczyła nagrody uczniom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku aż 23 uczniów uzyskało średnią powyżej 4,75 i zgodnie z szkolną tradycją wpisało się do Złotej Księgi.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia bezpiecznych, słonecznych wakacji, ciekawych podróży, zwiedzenia pięknych miejsc i niezapomnianych wrażeń!

Do zobaczenia we wrześniu!

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@wp.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com     


Polityka prywatności


Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.