Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej

im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Get Adobe Flash player


                                  


                                                                                                             


Znak najwyższej jakości

  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska Nr 12 w Krakowie jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2024".

Szkoła promująca zdrowie

Szkola w mediach

    Pisali o nas

          Mówili o nas

Nasze szkoły


Gminne Targi dla gimnazjalistów
W dniu 3 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Michałowicach odbyły się Gminne Targi dla gimnazjalistów w których mieli przyjemność uczestniczyć uczniowie naszej szkoły oraz wychowawcy - opiekunowie: Lucyna Marek i Dorota Prochaska.
Zgodnie z tradycją grupę reprezentowali uczniowie, którzy kończyli gimnazjum w Michałowicach a teraz kontynuują naukę w naszym technikum na kierunkach, które wybrali zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. To oni właśnie dzielili się swoimi wrażeniami opowiadając swoim młodszym koleżankom i kolegom jak odbywa się nauka w naszej szkole oraz zajęcia pozalekcyjne.
Na szczególną uwagę zasługuje bardzo miłe powitanie naszej grupy przez organizatorów targów: dyrekcję Zespołu Szkół w Michałowicach, zostaliśmy wyróżnieni za duże zaangażowanie w promocję swojej szkoły, podziękowano nam za owocną współpracę życząc dalszej równie konsekwentnej. Ten fakt utrwalił na fotce uczeń 1 klasy log: Jakub Ulman, który rozwija swoją pasję fotografując wydarzenia w szkole .
Podziękowania należą się wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali w tym dniu naszą szkołę.



Strażacy Pierwszej Klasy

12 lutego 2016 roku uczniowie – strażacy z klas pierwszych uczestniczyli w kolejnych zajęciach z ochrony przeciwpożarowej, tym razem w JRG 6 PSP (Bieżanów, ul. Aleksandry 2), która specjalizuje się ratownictwem chemiczno – ekologicznym i jest jedną z największych jednostek KM PSP w Krakowie. Jednostka ta jest jedną z czterech JRG w województwie małopolskim, w której utworzona została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „KRAKÓW 6”. Na bazie JRG 6 utworzony został Moduł CBRN (Chemical, Biological, Radiological and Nuclear), który realizuje zadania w zakresie pobierania próbek oraz wykrywania skażeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych. Strażacy wchodzący w skład Modułu CBRN przygotowani są do prowadzenia specjalistycznych działań ratowniczych na terenie całej Unii Europejskiej. Dzięki uprzejmości Dowódcy JRG 6 szczegółowo poznaliśmy organizację pracy w w/w jednostce, poznaliśmy specjalistyczny sprzęt do identyfikacji niebezpiecznych substancji takich jak m.in.: HF, NO2, NH3, CO2,H2S, BST, TŚP a także wybuchowości mieszanin gazowych. Oprócz specjalistycznych wozów strażackich naszych strażaków interesowały m.in. spektrometry – przyrządy służące do identyfikacji promieniowania pod względem ilościowym i jakościowym a także wspinalnia - ok. 25 metrowa konstrukcja stalowo – drewniana, która ma bardzo szerokie zastosowanie w dydaktyce strażaków. Marzeniem chyba każdego ucznia był zjazd na rurze, jednak ze względów bezpieczeństwa mogliśmy go tylko obserwować po uruchomieniu dla nas procedur alarmowych. Zakończenie spotkania miało miejsce w sercu jednostki – punkcie alarmowania, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców m.in. dzielnic: X, XI, XII, XIII a w razie konieczności – całego kraju, a na mocy porozumienia między Polską a Słowacją - słowackiego powiatu Żylina. Opiekunem grupy była p. Lucyna Sobczyk.

Wielka Lekcja Inżynierii Środowiska i Melioracji

W dniu 11.02.2016 r. młodzież naszej szkoły z kl. II ł, III ga i III gb pod opieką p. Ewy Szydło, p. Katarzyny Radziemińska i p. Agaty Czajowskiej wzięła udział w kolejnej IX edycji "Wielkiej Lekcji Inżynierii Środowiska i Geodezji" na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Dziekan WIŚiG prof. dr hab. inż. Krzysztof Ostrowski przywitał uczestników lekcji i przedstawił krótką informację na temat uczelni i wydziału. Podczas spotkania zostały wygłoszone trzy krótkie popularno-naukowe wykłady:

  1. "Kraków - najbardziej zanieczyszczone powietrze w Polsce - przyczyny, skutki, zapobieganie" - prof. dr hab. inż. Janusz Miczyński.
  2. "Przydomowe oczyszczalnie ścieków" - dr hab. inż. Piotr Bugajski.
  3. "Zastosowanie podstawowych praw fizyki we współczesnych metodach pomiarów geodezyjnych" - dr hab. inż. Tadeusz Gargula.

Wykłady zakończył test sprawdzający wiedzę zdobytą w tym dniu.

Wielkie gratulacje dla uczniów za:

I miejsce dla Mateusza Dzięgiela z kl. II ł

III miejsce dla Marcina Gołdy z kl. III ga

oraz za wyróżnienie Małgorzaty Skoniecznej z kl. III ga.

Zajęcia w wydziałowych laboratoriach Uniwersytetu Rolniczego

W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Rolniczym uczniowie kl.4i oraz kl. 2oi pod opieka p. Agaty Czajowskiej w dniu 11.12.2015. odbyli zajęcia w Laboratorium Hydrotechnicznym oraz Laboratorium Oceny Jakości Wody i Ścieków.
Dr hab.inż. Piotr Bugajski z Katedry Inżynierii Sanitarnej w ramach ćwiczeń, omówił skład i właściwości ścieków oraz procesy oczyszczania w małych i dużych oczyszczalniach wykorzystując modele i sposób ich działania. W Laboratorium Hydrotechnicznym uczniowie zapoznali się z urządzeniami do poziomu przepływu wody, obserwowali i odczytywali poziomy wody w przewodach piezometrycznych, ciśnienie panujące w nich i interpretowali otrzymane wyniki ze względu na średnicę i rodzaj zastosowanego materiału.
Dr hab.inż.Leszek Książek przeprowadził z aktywnym udziałem uczniów ćwiczenia na modelowym tunelu areodynamicznym badającym opory przepływów powietrza.
W krótkim wykładzie zapoznał uczniów z systemem rozprowadzania ciepłej wody oraz wykorzystania do tego celu urządzeń solarnych.
Uczniowie zapoznali się również z aparaturą i najnowszymi badaniami technologicznymi złoża czynnego prowadzonymi w ramach studiów doktoranckich p. Pauliny Śliz. Zaangażowanie uczniów dało się zauważyć również na ćwiczeniach w podstawowych badaniach wody i ścieków w Laboratorium Oceny Jakości Wody i Ścieków.
Wykłady, ćwiczenia na modelach i wizualizacja procesów na pewno wpłynęła na pogłębienie wiedzy, umiejętności i kompetencji uczniów, na ich wyobraźnię zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie.


Codziennie świeże jabłka w szkole.

Za pośrednictwem Agencji Rozwoju Rolnictwa nasza szkoła została zakwalifikowana do programu pomocy i skorzystania z bezpłatnego uzyskania warzyw i owoców dla uczniów. Dystrybuowane owoce posiadają Świadectwo zgodności z normami handlowymi UE dla świeżych owoców wydane przez organ Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych w Krakowie.

Pyszne, świeże jabłka przywozi do szkoły Pan Zygmunt - rolnik z Komornik. Jabłka nie tylko są smaczne ale też pachnące … i pełne witamin.

Życzymy smacznego!

Partnerzy Szkoły

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 30-133 Kraków 

zsgdigw@mjo.krakow.pl  tel. 12-637-46-69,  fax 12-636-61-15 www.szkolaimnarutowicza.krakow.pl 

rada.rodzicow.zsgdigw@gmail.com   

Polityka prywatności

Deklaracja dostępności

Strona na której się znajdujesz korzysta z plików Cookies. Pamiętaj, że możesz zmienić ich ustawienia w swojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie .

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.