Zajęcia na odległość

Od dnia 25.03. do 10.04.2010 zajęcia edukacyjne odbywają się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Zajęcia te są obowiązkowe dla wszystkich uczniów.

Życzymy sukcesów i satysfakcji wynikających z tej formy nauczania. Prosimy o pozostanie w domu i przestrzeganie komunikatów służb sanitarnych.

Szkolnego Konkursu „Rozczytana klasa”

w Zespole Szkół Geodezyjno - Drogowych i Gospodarki Wodnej

I. Organizator: Zespół Szkół Geodezyjno - Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

II. Cele konkursu:

1. Zainteresowanie młodzieży czytelnictwem

2. Popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o literaturze

3. Kształtowanie umiejętności interpretacji tekstów

4. Poznanie gatunków literackich

III. Warunki uczestnictwa

1.W konkursie „Rozczytana klasa” mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich klas Szkoły.

2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przeczytanie przez uczniów największej ilości książek pożyczonych w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 Kraków.

IV. Termin i miejsce przeprowadzenia konkursu

1. Termin pożyczenia książek z Biblioteki Szkolnej zostaje określony do dnia 15 czerwca 2020.

V. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody

1. Klasa o największej liczbie pożyczonych i przeczytanych książek zostanie ogłoszona zwycięzcą konkursu.

2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 26 czerwca 2020r.

3. Dla zwycięskiej klasy przewidziane są nagrody w postaci biletów do kina ufundowane przez Radę Rodziców.

4. Dla ucznia o największej liczbie pożyczonych i przeczytanych książek przewidziane są nagrody książkowe.

VI. Postanowienia końcowe

Warsztaty weekendowe wiosna 2020

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” organizuje naukowe warsztaty weekendowe dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie.

Pragniemy poinformować i przede wszystkim zaprosić uczniów do uczestnictwa w wymienionych poniżej warsztatach.

Uniwersytet Jagielloński:

- Rozwijanie umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy

- Biologia

- Matematyka

- Geografia

- Prawo

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej (WSTiE)

- Informatyka

Akademia Górniczo- Hutnicza

- Informatyka

- Fizyka

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

- język angielski

- chemia

Uniwersytet Pedagogiczny

- język angielski

- język niemiecki

- język francuski

Uniwersytet Ekonomiczny

- matematyka z elementami rachunkowości

- Biologia

TERMIN: 27-29 marca 2020 r.

Ostateczny termin rekrutacji uczniów upływa 17 lutego 2020 roku.

Szczegółowych informacji udziela p. Łukasz Ślusarz

GIGANCI PROGRAMOWANIA

W związku z organizacją kolejnej edycji ogólnopolskiego wydarzenia "Koduj z Gigantami" zapraszamy uczniów do wzięcia w bezpłatnych warsztatach programowania. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej a także Prezydenci Miast, w których odbędą się warsztaty.

Zapisy na stronie internetowej

I edycji Szkolnego Konkursu „Warto przeczytać”

II. Cele konkursu:

1. Zainteresowanie młodzieży czytelnictwem

2. Popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o literaturze

3. Kształtowanie postaw empatycznych młodego pokolenia.

4. Kształtowanie umiejętności interpretacji tekstów

5. Umiejętność poznania gatunków literackich

6. Umiejętność tworzenia i oceny utworów literackich

7. Prezentacja swojej wiedzy i umiejętności konkretyzacji dzieł literackich przez uczniów

III. Warunki uczestnictwa

1.W konkursie „Warto przeczytać” mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich klas Szkoły.

2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przeczytanie przez ucznia dowolnego działa literackiego, oraz napisanie recenzji tego utworu.

a) recenzja powinna zostać napisana odręcznie, na arkuszu formatu A4 (w kratkę lub linię), powinna mieć zachowane wyznaczniki gatunkowe.

b) praca powinna zostać podpisana, co jest jednoznaczne, że praca jest wykonana przez autora i nie  była nigdzie publikowana.

IV. Termin i miejsce przeprowadzenia konkursu

1. Termin złożenia - recenzje należy złożyć do dnia 24 stycznia 2020 do godziny 14.00

2. Miejsce złożenia – biblioteka Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza  ul. Lea 235 Kraków

V. Rozstrzygnięcie konkursu

1. Prace konkursowe będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez dyrektora Szkoły.

2. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 28 lutego 2020r.

3. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

VI. Tematyka i zakres Konkursu

1. Tematyka konkursu – recenzja działa literackiego.

2. Zakres – utwory, które w opinii uczniów „warto przeczytać”.

VII. Postanowienia końcowe

1. Dodatkowych informacji udzielają nauczyciele języka polskiego.